Cevap.

Sık Sorulan Sorular

İHA 0 eğitimi aldığınızda, 500 gram ağırlığa sahip cihazlardan 4 kilogram ağırlığa kadar olan cihazları ticari amaçla kullanabilirsiniz.

İHA 1 eğitimi aldığınızda, 4 kilogram ağırlığa sahip cihazlardan 25 kilogram ağırlığa kadar olan cihazları ticari amaçla kullanabilirsiniz.

İHA 2 ve İHA 3 için yetkilendirilme çalışmalarımız devam etmektedir, kısa süre içerisinde sitemizden bu sınıflar içinde kayıt yapabilir olacaksınız.

İHA 0 eğitimi İlk gün 8 saat, ikinci gün 4 saat olmak üzere toplam 12 Saattir. Dersliğimiz de 1,5 gün için misafirimiz olarak sizlere vereceğimiz teorik eğitimle İHA 0 Ehliyetine Sahip olabilirsiniz.

İHA 0 eğitimi genel olarak 09.3 da başlamakla birlikte şehirlere göre değişiklik gösterebilmektedir. bu konuda whatsapp hattımızdan yada eğitmenin iletişim bilgileri üzerinden görüşerek bilgi alabilirsiniz.

İHA 1 eğitimi İlk 4 gün 8 saat, son gün 4 saat olmak üzere toplam 36 Saattir. Dersliğimiz de 4,5 gün için misafirimiz olarak sizlere vereceğimiz teorik eğitimle İHA 1 Ehliyetine Sahip olabilirsiniz.

İHA 1 eğitimi genel olarak 09.3 da başlamakla birlikte şehirlere göre değişiklik gösterebilmektedir. bu konuda whatsapp hattımızdan yada eğitmenin iletişim bilgileri üzerinden görüşerek bilgi alabilirsiniz.

Hayır. İHA 0 böyle bir mecburiyet bulunmamaktadır.

Hayır gerekmiyor. İsterseniz ilk başvurunuzu İHA 1 olarak yapabilirsiniz.

Teorik eğitimlerin dışında haricen pratik uçuş eğitimleri de veriyoruz. Şehrin uygun olan bölgelerinde A dan Z ye uçuş eğitimi verilmektedir. Piknik havasında geçen bu eğitimlerle İHA / Drone’ larınızı özelliklerine hakim olarak zevkle ve profesyonelce kullanabileceksiniz.

İHA 0 eğitimi için en az 12 yaşında, İHA 1 eğitimi için ise en az 15 yaşında olmalısınız. Ehliyetin onaylanması için eğitim alacak kişinin velisi tarafından sorumluluk kabulu için noterden muvafakatname alması gerekmektedir.

Kimliğiniz yanınızda bulundurmanız ve 1 adet vesikalık yeterli olacaktır. Eğer 18 Yaşından küçükseniz, kayıt işlemleri sırasında birinci dereceden bir yakınınızın size refakat ederek kaydınız sırasında hazır bulunması gerekir.

Sağlık raporu ve eğitim sonunda alacağınız sertifikayı yüklemeniz gerekli. Bu konuda detaylı bilgi eğitim sonunda verilmektedir.

Ticari İHA ehliyetiniz için Sivil Havacılık Kurumuna herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Evet yeni kimlik boyutunda basılı ehliyet veriliyor.

Ehliyetiniz kursunuzu tamamladıktan sonra 15 gün içerisinde, Eğitmenlerimizden teslim alabilirsiniz. Yada adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Müsait olan kurs tarihlerinden katılım tarihinizi kayıt sayfasından seçebilirsiniz. Her hafta 2 yada 3 adet İHA eğitim kursumuz olacaktır, bu kurslardan size uygun olanı seçtikten sonra kaydınızı gerçekleştirmeniz yeterlidir.

Evet bu kursu da bünyemizde sunmaktayız, İHA 0 - İHA1 eğitimlerinin bir bölümü bunun için ayrılmıştır.Kurs sonunda R/T Telsiz Haberleşme belgesi de verilmektedir.( Bu belge için ek Ücret ödemezsiniz.)

Endişelenmeyin, her zaman yeni bir ehliyet talep edebilirsiniz.

Evet, İHA 0 Ehliyetinizi İHA 1 Ehliyetine yükseltebilirsiniz.

Tabiki alabilirsiniz, bu konuda kanuni bir sınırlama bulunmamaktadır.

Evet. Linke tıklatarak kontrol edebilir 52. Sırada görebilirsiniz.

https://iha.shgm.gov.tr/public...

Ehliyetinizin arkasında ki QR kodu okutarak kontrol edebilirsiniz./p>

( Bu sorgulama SHGM ile entegre çalışmaktadır.)